Jak wystawić gołębia na giełdzie?

Najprościej jest przysłać na maila biuro@mkklos.pl zdjęcie gołębia, skan rodowodu i inne materiały, które chcemy aby się przy gołębiu znalazły. Przy wysyłaniu należy zwrócić uwagę aby pliki, które wysyłamy nie miały za dużej wielkości, bo to spowalnia wysyłkę jak również niepotrzebnie obciąża łącze internetowe. Najlepiej jest jak pliki graficzne mają szerokość 800 pikseli lub więcej (tylko bez przesady, im większa rozdzielczość tym plik jest większy, przez co dłużej jest wysyłany, a w niektórych przypadkach duża ilość takich plików może zablokować skrzynkę mailową) i są plikami z rozszerzeniem *.jpg (skompresowany plik graficzny). Tak przygotowane materiały na pewno szybko będą wstawione na aukcje. Należy również pamiętać aby podać dane kontaktowe osoby, która będzie udzielać szczegółowych informacji o sprzedawanym gołębiu, jaka ma być cena wywoławcza oraz inne informacje, które mogą być istotne przy sprzedaży. Jeżeli mamy na sprzedaż gołębie hodowców, którzy mają znaczące osiągnięcia to dobrze by było również je opisać. Warto także pomyśleć o podaniu adresu strony internetowej danego hodowcy. Do sprzedawanych gołębi staramy się też dołączać fotoreportaże prezentujące hodowle, z których te gołębie pochodzą. Podanie tych wszystkich informacji pozwala na jak najlepsze zaprezentowanie sprzeadawanych gołębi i hodowców co pozwala osiągnąć zadowalające ceny.

Jakie są opłaty za wystawienie gołębia?

Jeżeli klient przysyła zdjęcia, rodowody i inne załączniki to pobieramy opłatę w wysokości 10% od kwoty za którą gołąb zostanie sprzedany bez wliczania kosztów wysyłki. Sprzedawca z kupującym sam ustala formę obioru gołębia, płatności, itp. W przypadku kiedy klient chce powierzyć naszemu serwisowi wykonanie zdjęć opłata za transakcję jest ustalana indywidualnie. W tym celu należy się skontaktować mailowo na adres biuro@mkklos.pl lub telefonicznie na tel. 501 186 973. Po sfinalizowaniu transakcji sprzedawca wpłaca prowizję na podane w regulaminie konto. Na kwotę tą wystawiamy paragon lub fakturę VAT - według życzenia klienta.

Jak zrobić zdjęcia swoim gołębiom?

Kiedy nie wykonywalśimy wcześniej zdjęć gołębiom to dobrze by było zaopatrzyć się w specjalną klatkę do robienia zdjęć i oglądnąć nasz film pokazujący jak to robić. Klatkę i film możemy zobaczyć na stronie www.naszegolebie.pl/akcesoria. Gdybyśmy jednak nie chcieli się tym zajmować to można skontaktować się z nami lub z naszymi partnerami, z którymi współpracujemy, a oni zajmą się wykonaniem zdjęć. Polecamy usługi kolegów: Krzysztofa Sowy - www.pasjagolebie. pl (tel. 725 877 777, 724 877 777), Zbyszka Oleksiaka -  www.oleksiakz.strefa.pl (tel. 605 071 663), Włodzimierza Dajasa tel. 603-312-976, Tomka Zawadzkiego 502 177 762, Arka Łukomskiego - 663 355 111. Dobrze prezentują się gołębie, które mają zdjęcie sylwetki i oka w dużym przybliżeniu. Wielu hodowców zwraca na to uwagę.

Czy mogę wycofać aukcję gołębia?

Po ukazaniu się aukcji - NIE WYCOFUJEMY OFERT. Jeśli gołąb zachoruje lub padnie - robimy odpowiednią adnotację z prośbą o nielicytowanie. Nasza giełda NIE JEST serwisem ogłoszeniowym tylko aukcyjnym.